Implantátumok
2009.01.03. 00:01
A 19 szervet a Császár ősi szakemberei készítették, leírásukat itt olvashatod. Valamennyi implantátum összetett, és mivel sok szerv csak akkor működik helyesen, ha egy másik is jelen van, bármelyik mutálódása vagy eltávolítása hatással lehet az egészre. Ezen oknál fogva folyamatos ellenőrzésre van szükség, és sok Gárdista korrigáló műtétre vagy kemoterápiára kényszerül az anyagcsere helyreállításáért.
1. fázis- Másodlagos szív. A legegyszerűbb és legönellátóbb szerv. A másodlagos szív képes fokozni a vérellátást vagy ellátni az összes életfunkciót a rendes szív megsemmisülése esetén. Az első fázis képessé teszi a Gárdistákat a túlélésre alacsony oxigénkoncentráció és súlyos sérülés esetén is
2. fázis- Ossmodula. Csőalakú szerv, melynek kis mérete meghazudtolja összetett felépítését. Az ossmodula ellenőrzők és a kiválasztott hormonok befolyásolják a másodlagos fúziókat és a csontváz keményedését. Ezalatt a különleges fejlesztésű hormonok lehetővé teszik az alakuló csontoknak a kerámia alapú tárgyak befolyásolását. Két év múltán ez a hosszúcsontok jelentős megerősödését és a mellüreg csontosodását (a bordák növekedése csontlapokból álló finom csomót alakít ki) és a csontváz általános növekedését okozza.
3. fázis- Biscopea. Ezt a szervet a mellüregbe ültetik. Elég kicsi, alakja gömbölyű és- akárcsak az Ossmodulaé- ennek is hormonális az elsődleges hatása. A biscopea jelenléte a testben mindenhol serkenti az izmok növekedését.
4. fázis- Hemastamen. Ezt az apróságot egy főérben szokták elhelyezni, s két célt szolgál. Ellenőrzi és fokozás érdekében kontrollálja a 2. és 3. fázisú implantátumokat, valamint megváltoztatja a vér összetevőit. Ennek eredményeként egy Gárdista vére jóval sokrétűbb, mint egy átlagos emberé- így is kell lennie, tekintetbe véve mindazt, amit az Űrgárdisták magukban hordoznak.
5. fázis- Larramanit. Golflabda méretű húsos, májformájú sötét szerv. A mellüreg bonyolult érhálózata mentén kerül beültetésre, és ún. ’Larraman cellákat’ hoz létre. A gazdatest sérülése esetén ezek a cellák a véráramba kerülnek, ahol a fehérvérsejtekre kapcsolódva a sebesülés helyére szállítják azokat. Felszínre kerülve azonnal var képződik a bőr pótlására- ez megállítja a vérzést és védi sérült területet.
6.fázis- Catalepsean Lebeny. Ezt az agyimplantátumot általában a koponya hátsó részében szokták elhelyezni, egy szövetlyukon át kerül a nyakszirtcsontba. E borsószem nagyságú szerv befolyásolja az alvás ritmusát, s a test válasza erre az alvás hiánya. Normális esetben egy Gárdista éppúgy alszik, mint bárki ember fia, de ha megvonják az alvást, a catalepsean lebeny „közbeszól”. egy ilyennel ellátott ember egyszerre képes aludni és ébren lenni, mivel az agy néhány területét megfelelő sorrendben „kapcsolja” ki. Ez a folyamat nem pótolja teljesen a rendes alvást, de megnöveli a túlélési esélyeket, mivel pihenés alatt is képes figyelni a környezetre.
7. fázis- Preomnor. Ez egy nagy implantátum, amelynek szintén a mellüregben a helye. Előemésztő gyomor, amely képessé teszi az Űrgárdistákat más esetben mérgező vagy emészthetetlen ételek fogyasztására, másfajta emésztés itt nem folyik. Az egyéni érzékelőcsatornák kiszűrik és semlegesítik a lehetséges mérgeket, vagy ahol szükséges, elkülönítik a preomnort az emésztőszerv többi részétől.
8. fázis- Omophagea. Komplikált szerv. Ez az agy részévé válik, de valójában a nyakcsigolyánál helyezkedik el. Négy- neurocleának elnevezett- érzékelőt ültetnek be a gerinc és a preomnor gyomorfala közé. Az omophagea állati szövetben kifejlesztett génanyag felszívására szolgál memóriafunkcióként, tanult vagy tapasztalati viselkedésformának. Ez különleges túlélési adottsággal ruházza fel a Gárdistákat, még evéssel is tanulhat. Ha egy Gárdista megeszi egy lény részét, képes felszívni memóriájának darabját, ami idegen környezetben igencsak hasznos. Egyébként ennek a szervnek a jelenlétének köszönhető, hogy a Gárdistákat a rituáléik után Hústépőknek, Vérivóknak stb. nevezték el.
9. fázis- Multi tüdő. Egy újabb nagy implantátum. Ez a sokrétű szerv- vagy „harmadik tüdő” –csőformájú és szürke. A vér ezen keresztül pumpálódik a gazdatest tüdőrendszerébe oltott ereken keresztül. A szerv képes kiszűrni az oxigént ebben hiányos vagy mérgezett levegőből is. És ami még fontosabb, hogy saját hatásos méregszétszórásának, regeneráló rendszerének és semlegesítésének köszönhetően mindezt károsodás nélkül képes elvégezni.
10. fázis- Occulobe. Ez a kis, csiga-alakú szerv az agy központjában helyezkedik el. Ez biztosítja a hormonális és genetikai ingereket, amelyek képessé teszik egy Űrgárdista szemét az optiko-terápián a reagálásra. Az occulobe önmagában nem tökéletesíti a látást, de ennek hála a technikusok növelhetik a szem és a fényérzékelő cellák befogadóképességét. Egy felnőtt Gárdista látása messze jobb egy átlagemberénél, és alacsony fényviszonyok között is éppúgy lát, mint fényes nappal.
11. fázis- Lyman fül. Ez képessé teszi a Gárdistát a különböző háttérzajok tudatos felerősítésére vagy kiszűrésére. Nem csak a hallást biztosítja, s egy Űrgárdista nem szédül vagy émelyeg az extrém diszorientáció eredményeként. Lyman fül megkülönböztethetetlen egy normális emberi fültől.
12. fázis- Sus-an hártya. Ez a lapos, kör alakú szerv az agy tetejére kerül. Egészen addig növekszik az agy szöveteiben, míg teljesen nem egyesülnek. Önmagában hatástalan további kémiai terápiák és képzés nélkül, bár egy helyesen képzett Gárdista képes belépni az öntudatlanság állapotába. Ez lehet szándékos vagy fizikai trauma hatására véletlen. Ebben az állapotban képes évekig elleni, még végzetes sérülés esetén is. Csak megfelelő kémiai terápiával és önszuggesztióval hozható vissza ebből az állapotból- egy Gárdista nem képes magát felébreszteni. A leghosszabb öntudatlanság, amit sikeres felélesztés követett, a Sötét Angyalok rendjéből származó Silas Err testvér esetében volt 567 évig (d.321 M.37).
13. fázis- Melanokróm vagy melanokrómikus szerv. Ez az implantátum félgömbalakú, fekete. Elég közvetett és nagyon bonyolult módon működik. Ellenőrzi a radiációs szintet, és sugárzást küld a bőrre, s ha szükséges, kémiai reakciókkal sötétíti a bőrt az UV-sugárzástól védendő, emellett korlátozott védelmet nyújt a sugárzás más fajtái ellen. Eltérő melanokróm génalap más-más haj-és bőrszínt eredményezett a Rendházakban, s némelyikben az összes Gárdista megegyezik ilyen téren- ilyen például a Halálszellemek rendjének albínó harcosai.
14. fázis- Oolitikus vese. Vöröses-barnás szív alakú szerv, amely tökéletesíti és módosítja a keringési rendszert, lehetővé téve más implantátumok hatásosabb működését, valamint hatásosan és gyorsan szűri meg a vért. A másodlagos szív és az oolitikus vese képesek együttműködni, szükségszerű méregtelenítést végezve- ez esetben a Gárdista eszméletlen, míg a vére nagy sebességgel megy körbe. Ez lehetővé tesz a mérgek és gázok túlélését még akkor is, ha a harmadik tüdő kevésnek bizonyulna.
15. fázis- Neuroglottis. Habár a preomnor minden mérgező emésztendő dologtól megvédi az Űrgárdistát, a neuroglottis képessé teszi a mérgek ízlelésen keresztül való felismerésére- a szerv a száj hátuljában kerül beültetésre. Rágással vagy egyszerű kóstolással a Gárdista képes érzékelni a természetes mérgek széles skáláját, pár kémiai anyagot, de még néhány lény eltérő szagát is. Továbbá képes lehet egyedül ezzel az érzékeléssel bemérni egy célpontot.
16. fázis- Mucranoid. Ez a kis szerv a vékonybélben helyezkedik el, ahol a kiválasztott hormonok felszívódnak- ezek a kiválasztások befolyásolják a verejtékmirigyeket. Ez a módosítás nem csinál semmit, míg megfelelő kemoterápiával nem aktiválják. Ennek eredményeként a Gárdista egy olajos, természetes tisztítóanyagot verejtékezik, ami befedi a bőrt. Ez védelmet nyújt a szélsőséges hőhatások és bizonyos fokig a vákuum ellen. A mucranoid kemoterápia megszokott folyamat hosszú űrutazások alatt vagy ha (csaknem) vákuumos helyen kell harcolni.
17. fázis- Betcher mirigy. Ezekből kettő kerül beültetésre- az alsó ajakba a nyálmirigyek vagy a kemény szájpad mentén. Betcher mirigy a mérges hüllőkhöz hasonlóan elég egyszerűen működik a mérgek felépítését és raktározását tekintve a Gárdisták immúnisak a méregre a mirigy jelenlétének köszönhetően, képes a méreg elválasztására. A méregnek maró hatása is van. Egy fém mögé rejtőzött Gárdista képes megtisztítani az útját.
18. fázis- Progenoidok. Ezekből kettő van- egyik a nyakban, másik a mellüreg mélyén helyezkedik el. Ezek a mirigyek fontosak a Gárdista rendházának túlélésének szempontjából. A szerv a Gárdistában fejlődik, felszívja a hormonális stimulánsokat és génanyagokat más szervekből. Öt év után a nyakban lévő mirigy, tíz év után a mellüregben lévő megérik és készen áll az eltávolításra. Egy mirigy bármikor kivehető, miután éretté válik. Ezek a gének jelentik a Rendház génalapjának forrását. Amikor megérik, minden mirigy tartalmaz egy zigótához tartozó génmagot, amely a gazdatestben található. Ha már sebészeti úton egyszer el lett távolítva, óvatosan kell előkészíteni, ellenőrizni kell, nem mutálódott-e és elég erős-e. A génalapok korlátlanul tarthatóak megfelelő állapotban.
19. fázis- Fekete hám. Ez az utolsó és legkülönlegesebb implantátum. Vékony műanyag hártyának néz ki, mint amikor épp növekszik a gépben. Kiveszik a környezetéből és darabokra vágják, amelyeket a Gárdista bőre alá helyeznek közvetlenül. Pár órán belül a szövet megnő, felszíne megkeményedik, és terjedő idegcsomókat küld szét a Gárdistában. Jó pár hónappal később a hám megérik, és a gazdatest rendelkezni fog idegi szenzorokkal és transzfúziós pontokkal, melyeket a hámba vágnak bele. Ezek a ravasz „betételi” pontok sajátos dolgokhoz juttatják a páncélzatot- például ellenőrzés, orvosi és karbantartási egységek. A fekete hám megléte nélkül egy Gárdista páncélzata tulajdonképpen hasztalan.
Mint fentebb körvonalazódott, minden szerv különleges célt szolgál. Habár a Rendházak Patikáriusai és sebészei képesek elvégezni a szükséges beültetéseket, nem feltétlenül kell érteniük minden szerv pontos működését. Ezek a bonyolult eljárások hihetetlenül ősiek. A műveletek kézről-kézre jártak generációkon át, mígnem rituálissá és félreértelmezetté vált. Éppen ezért a szervek hatásossága Rendházanként eltérő, függ a rend génalapjaitól és a sebészeti beavatkozások mértékétől. Néhány Rendházban a mutáció, a gyenge sebészet vagy a nem kielégítő állapot eltorzították a szervek funkcióit. Például a Vérivók omophagea génje oly mértékben mutálódott, hogy valamennyi Vérivónak természetellenes a vér után való vágya. Más rendekben a szervek használhatatlanok vagy hiányoznak.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.